Od Laboratorium Sztuki do Centrum Sztuki: Galeria EL w latach 1961-2002 – informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 2002 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 28 Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 21 w.
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - informator
Data dodania: 11.10.2012

Przewodnik po historii oraz artystycznych działaniach Galerii EL od roku jej powstania po rok 2002. W skrótowy sposób zostały w nim ujęte najważniejsze fakty związane z instytucją – kolejne edycje Biennale Form Przestrzennych, Interdyscyplinarne Spotkania Twórcze czy plener Ingerencje. Publikacja zawiera plan Galerii EL oraz 80 zdjęćdokumentujących poszczególne wydarzenia, m.in. podanie z dnia 13.07.1961 r. - Gerarda Kwiatkowskiego z prośbą o podnajem części Kościoła podominikańskiego, na urządzenie pracowni malarskiej.Informator wydany w języku polskim i angielskim. W Bibliotece Elbląskiej znajdziemy aż trzy dokumenty dotyczące tej imprezy, oprócz informatora dysponujemy ulotką - programem konferencji oraz zaproszeniem na tę sesję naukową.