Ocena stanu kultury fizycznej, sportu i turystyki w mieście Elblągu i kierunki rozwoju do 1985 r.

Typ: DŻS Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 25 Sygnatura: DŻS - XII.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sport - historia - 20 w.
  • Sport - statystyka
  • Miejska Rada Narodowa w Elblągu - 20 w.
  • Wydział Oświaty i Wychowania w Elblągu
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 16.10.2012

Urząd Miejski w Elblągu wydał materiały na XI Sesję Miejskiej Rady Narodowej dotyczące oceny stanu kultury fizycznej, sportu i turystyki w mieście Elblągu oraz wskazał kierunki rozwoju do 1985 r. W biuletynie znalazły się sugestie iż zadaniem władz administracyjnych jest szerokie upowszechnianie kultury fizycznej w społeczeństwie - przyczyniając się w ten sposób do podnoszenia sprawności fizycznej i lepszego zdrowia mieszkańców Elbląga. W dokumencie omówiono i poddano ocenie m.in. wychowanie fizyczne w szkole, sport kwalifikowany, kadrę szkolnictwa, turystykę etc. Warunkiem realizacji założeń na lata 1981-1985 będzie dalsza aktywizacja społeczeństwa, odpowiednie zaangażowanie instytucji i organizacji społecznych, zakładów pracy, szkoleniowców oraz placówek oświatowo-wychowawczych.