Ocena procesu wymiany legitymacji partyjnych w elbląskiej organizacji partyjnej – broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 12 Sygnatura: DŻS - VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Partie Polityczne - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - 20 w.
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu
Data dodania: 24.04.2013

Komitet Miasta i Powiatu PZPR w Elblągu wydał (do użytku wewnętrznego) materiał na plenarne posiedzenie KMiP PZPR dotyczące oceny procesu wymiany legitymacji partyjnych w elbląskiej organizacji partyjnej. Akcja wymiany legitymacji członkowskich trwała od dnia 5.04.1975 r. do dnia 31.05.1975 r. Akcję cechowało staranne przygotowanie, odświętny wystrój oraz podniosła atmosfera. Miłym akcentem w trakcie spotkań były wiązanki kwiatów wręczane przez młodzież weteranom i zasłużonym działaczom ruchu robotniczego. Wymianę tychże legitymacji poprzedziła propaganda prowadzona w dokumentach wewnątrzpartyjnych, której ślady znajdziemy w kolekcjach Biblioteki Elbląskiej.