Obywatel Wojewoda Elbląski …, pismo w sprawie propozycji zmian Statutu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu – pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], 1, [1], Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Biblioteki - organizacja - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu – historia – 20 w.
  • Wojewoda Elbląski
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 03.05.2020

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej, a konkretnie w zbiorach Dokumentów Życia Społecznego znajduje się kilkanaście dokumentów związanych z powstaniem i historią pierwszych lat Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) im. Cypriana Kamila Norwida w Elblągu. Z marca 1980 roku pochodzi brudnopis listu Dyrektora WBP w Elblągu do Wojewody Elbląskiego w sprawie pewnych zmian statutowych WBP. Z przyczyn niezależnych od WBP (zarządzenie nr 23 Ministra Kultury i Sztuki z dnia 19 października 1979 r.) ze struktury organizacji musiały zostać wycofane Oddziały Terenowe w Braniewie, Malborku, Kwidzynie i Pasłęku. Na ich miejsce miały powstać Biblioteki Miejskie w Braniewie, Malborku, Kwidzynie i Pasłęku na czele z Dyrektorami.