Obywatel mgr Włodzimierz Martin Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu – pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Druk urzędowy – 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu – historia – 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 03.05.2020

Do naszej bibliotecznej kolekcji dokumentów przypominających okres organizowania się Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) im. C. K. Norwida w Elblągu, znajdujących się w zbiorze Dokumentów Życia Społecznego. Należą dwa pisma związane ze sobą tematem, przedstawione wcześniej – „Upoważnienie dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej do nadzoru specjalistycznego nad bibliotekami publicznymi działającymi na terenie województwa - druk” i to widoczne obok na zdjęciu, pismo z Wydziału Kultury i Sztuki, Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu. Pismo z 10 sierpnia 1979 roku formalizowało i uszczegółowiało upoważnienie Dyrektora Włodzimierza Martina do nadzoru specjalistycznego nad bibliotekami publicznymi działającymi na terenie województwa elbląskiego. Ze względu na fizyczne uszkodzenia dokumentu (rozmycie pieczęci), nie wiemy, kto się pod nim podpisał.