Obwieszczenie Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Malborku z kwietnia 1962 roku - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1962 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS – VI.19 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - administracja - 20 w.
  • Samorząd mieszkańców - 20 w.
  • Komitety blokowe - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa w Malborku - 20 w.
  • Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Malborku - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 30.06.2017

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się afisz - Obwieszczenie Prezydium Miejskiej Rady Narodowej (MRN) w Malborku w sprawie przeprowadzenia wyborów do komitetów blokowych na terenie miasta Malborka z kwietnia 1962 roku. Komitety blokowe to wcześniejsza nazwa organu samorządu mieszkańców z lat 70-tych i 80-tych funkcjonująca pod nazwą komitety osiedlowe. Dokument w formie tabeli opisywał dwanaście komitetów blokowych, jakie ulice wchodziły w skład danego komitetu, kiedy i w jakich godzinach miało nastąpić spotkanie wyborcze oraz w jakim lokalu miało to nastąpić. Pod dokumentem znajdowały się nazwiska odpowiedzialnych - Sekretarza Prezydium MRN - S. Marcinkowskiego i Przewodniczącego Prezydium MRN - S. Zmysłowskiego. Na stronie przedniej widnieje pieczątka - egzemplarz wyłączony z użytku, a na tylnej Wojewódzkie Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku.