Observationes Historico-Genealogicæ In qvibus Totius Europæ Regum, Electorum Cæterorumqve Præcipuorum Principum, Origines...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1696 Miejsce publikacji: Francofurti Autor:
  • Schowart, Anton Wilhelm
Strony: [9] K., 512 Sygnatura: Pol.7.II.4329 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Europa - królowie i władcy - do 17 w.
  • Genealogia
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
  • Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą
Data dodania: 29.01.2014

Obserwacje historyczne i genealogiczne o władcach, cesarzach, królach, wyborcach oraz panujących książętach Europy do 1696 r. Autorem dzieła jest prawnik Anton Wilhelm Schowart. Wydanie drugie, uzupełnione datami i faktami historycznymi, wydane przez uniwersytet Viadrina we Frankfurcie. Praca dedykowana Paulo de Fusch. Na wewnętrznej stronie oprawy rękopiśmienne zapiski. Wszystkie strony tekstu książki zostały poprzedzone pustymi stronicami, w tym przypadku posłużyły na notatki, zapiski i uzupełnienia właścicielowi tego egzemplarza. Typ oprawy druku – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; krawędzie - barwione; średnie zabrudzenia; niewielkie zacieki/zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej".

Artykuły powiązane