Obchody „Dni Morza” w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu z 1992 roku – druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1, Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Biuro Organizacyjne Dni Morza Elbląg '92
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 26.04.2020

W roku 1992 władze miejskie i wojewódzkie (województwo elbląskie z lat 1975-1998) jak co roku przygotowywały się do obchodów Dni Morza, organizowanych przede wszystkim na Bulwarach Zygmunta w Elblągu. Powstały z tej okazji Komitet Organizacyjny Obchodów Dni Morza wprzągł w swoje działania inne instytucje. Wśród nich znalazła Wojewódzka Biblioteka Publiczna (WBP) im. C. K. Norwida w Elblągu, mieszcząca się wtedy na ulicy Wigilijnej 5/7. Biblioteka przygotowała na te obchody dokument – „Harmonogram obchodów „Dni Morza” w WBP”. Dokument ten znajduje się w naszym zbiorze Dokumentów Życia Społecznego. Z tym dokumentem związanych jest kilkanaście innych, opublikowanych na naszych stronach internetowych. Wykonano go w formie tabelki i wysłano do Komitetu Organizacyjnego. W zbiorach posiadamy również inny druk praktycznie oparty na tamtej wersji dokumentu. Także w formie tabeli opisujący ostateczne działania w ramach Dni Morza, różni się od poprzednika wielkością, nazwą, datami dziennymi, brakiem przewidywanego wydania katalogu wystawy – Szpital Św. Ducha: wystawa z okazji 750 rocznicy powstania fundacji. Skonkretyzowaniem działań ze spotkania z pisarzem marynistą - Andrzejem Perepeczko oraz określeniami czynionych działań (wystawy, konkursy). Brak również dwóch kolumn pionowych – Koszty i Uwagi.