Obchody 35-lecia PRL w Elblągu [fotografie]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 5 zdjęć Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Obchody i uroczystości w Elblągu - 20 w.
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Propaganda
  • Fotografie
Data dodania: 29.11.2017

Na zdjęciach Janusza Cydzika uroczystości jakie miały miejsce w Elblągu z okazji 35-lecia wyzwolenia miasta. Obchody były okazją do konferencji oraz akademii na których wyróżniano i odznaczano zasłużonych działaczy, były też okazją do zaprezentowania talentów uzdolnionej młodzieży szkolnej. Uroczystościom przyświecały hasła: "Osiągnięcia 35 lat Polski Ludowej - dumą wszystkich obywateli" oraz "Wspólnie tworzymy, wspólnie chronimy". Na jednym ze zdjęć naczelnik WKiS UW - Wacław Krasowski (po utworzeniu województwa elbląskiego rozpoczął pracę w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego. Tuż przed przejściem do elbląskiego ratusza był również wicedyrektorem tegoż urzędu).