O filozofii średniowiecznej wykładów sześć

Typ: Książka Rok publikacji: 1910 Miejsce publikacji: Lwów Autor:
  • Twardowski, Kazimierz
Illustracje: [1] k. mapy złoż. Strony: 138 Sygnatura: L-7587 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Twardowski, Kazimierz (1866-1938)
  • Filozofia
Data dodania: 16.05.2011

Kazimierz Twardowski (1866-1938 ) – polski filozof i psycholog, twórca lwowsko-warszawskiej szkoły filozofii (najbardziej znaczącej szkoły w historii filozofii polskiej). „O filozofii średniowiecznej” - to sześć wykładów o filozofii średniowiecznej wygłoszonych w 1906 r. w ramach wykładów uniwersyteckich. Czytelnik znajdzie w książce zarówno pojęcia związane z filozofią jak i biogramy znanych filozofów, tablice synchronistyczne, indeks rzeczowy, osobowy i miejscowości. Do tekstu dołączona jest mapka, zawierająca wspomniane w książce miejscowości. Egzemplarz posiadany przez Bibliotekę Elbląską opatrzony jest w pieczęcie m.in.: Miejskiej Biblioteki Naukowej w Sopocie oraz wypożyczalni książek w Krakowie – A. Gumplowicza.