Numus bracteatus Henrico II. seculi XIII. comiti Blancenburgico ante hartonem vindicatus...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1718 Miejsce publikacji: Helmstadii Autor:
  • Schmidt, Johann Andreas
Strony: 31, [1] Sygnatura: Pol.7.II.883 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Schmidt, Johann Andreas (1652-1726)
  • Pieniądz
  • Numizmatyka
  • Blankenburg - historia
Data dodania: 03.02.2014

Druk autorstwa niemieckiego teologa Johanna Andreasa Schmidt'a (1652-1726) dotyczy numizmatyki. Tematem poruszanym przez autora są m.in. monety galwaniczne (kopie, odwzorowane na prawdziwych monetach) wybijane za czasów Henryka II (do XIII wieku). Przed stroną tytułową, ozdobny frontyspis z widokiem miasta Blankenburga oraz starymi monetami. Na stronie tytułowej i na końcu teksu ozdobne kwiatowe winiety. Druk kończy tablica genealogiczna rodów z Blandenburgii XI-XIII wiek (dodatek do S.12). Druk współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.876- Pol.7.II.892. Pieczątki: 1, 3, 10, 11. Dawne sygnatury: T.2, D.162. Typ oprawy - biały półpergamin; okładzina -tektura; obleczenie - wielobarwny marmurek; krawędzie - nakrapiane; wysunięcie pojedynczych kart lub składek; niewielkie zacieki/zaplamienia/przedarcia/ubytki. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej".