Nordische Rundschau. Vierteljahrsschrift. Achter Jargang, Heft 4

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1935 Miejsce publikacji: Berlin,Leipzig Sygnatura: CZ.142.2 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopiśmiennictwo
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Kwartalniki naukowe
  • Nauki humanistyczne
  • Kraje nordyckie
  • Kraje skandynawskie
Data dodania: 14.11.2023

Nordische Rundschau (pol. Przegląd Nordycki) - kwartalnik - zeszyt 4 z 1935 roku publikowany przez Nordycki Instytut Zagraniczny Uniwersytetu Ernsta Moritza Arndta w Greifswaldzie (niem. Nordischen Auslandsinstituten der Ernst-Moritz-Arndt-Universität Greifswald). Teksty publikowane w periodyku związane są z dyscyplinami nauk humanistycznych, a w aspekcie terytorialnym skoncentrowane są na krajach nordyckich. Nad poziomem naukowym czasopisma czuwał komitet redakcyjny, który ówcześnie tworzyli: niemiecki germanista, skandynawista, profesor filologii germańskiej i nordyckiej na Uniwersytecie w Greifswaldzie Leopold Magon (1887-1968), niemiecki historyk (ze specjalizacją w historii nordyckiej), wykładowca na Uniwersytecie w Greifswaldzie Johannes Paul (1891-1990) oraz dr Hans Grellmann (1898-1945) specjalista w dziedzinie historii i literatury ugrofińskiej. Naukowcy byli również autorami publikowanych w kwartalniku tekstów. Zeszyt 4 z 1935 roku poświęcony został w całości Islandii. Biblioteka Elbląska posiada w swoich zbiorach również zeszyt 3 z 1935 roku poświęcony Finlandii (syg.CZ.142.1).