Noc muzeów – ulotka z programem

Typ: DŻS Rok publikacji: 2009 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia
  • Truso - historia
  • Noce Muzeów
  • Muzeum w Elblągu - promocja
Data dodania: 04.06.2012

Nocne spotkania z Muzeum organizowane są w ramach europejskiego cyklu Nocy Muzeów, zapoczątkowanego w Berlinie w 1997 r. i kontynuowanego z powodzeniem w całej Europie. W Elblągu imprezy tego typu organizowane są od 2006 roku. W roku 2009 główny nacisk Nocy Muzeów zostanie położony na epokę starożytną, na mieszkające na początku naszej ery na tutejszych ziemiach plemiona Gotów. Udostępniona do zwiedzania będzie rekonstrukcja domu wikińskiego z Truso, osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się z wykładem dr Bartosza Kontnego z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego Pt. „Jak Barbarzyńcy wojowali”, publiczność zobaczy pokazy walk, musztry i wiele innych atrakcji, a całość imprezy zakończy pokaz sztucznych ogni. Na zdjęciu ulotka z całym programem Nocy Muzeów z 16.05.2009 roku.