Niezawodny system – zdjęcie ze spektaklu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1968 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Feydeau, Georges
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg
  • Feydeau, Georges (1862-1921)
  • Fotografia
  • Spektakl teatralny - 20 w.
Data dodania: 07.02.2013

Sztuka Georgesa Feydeau’a (1862 - 1921) bawi i zaskakuje niecodziennymi sytuacjami. Bohaterowie wręcz prześcigają się w obmyślaniu nieprawdopodobnych intryg. Bohaterka Aniela po raz drugi wkracza na "nową drogę życia". Jej świętej pamięci pierwszy małżonek pozostawił "przewodnik dla mężów pozbawionych wyobraźni", czyli spis sposobów na romanse pozamałżeńskie na wszystkie - 365 dni w roku. Obecny mąż pani Anieli znajduje jednak nowy "niezawodny system", który pozwoli mu nawiązać romans z interesującą brunetką. Zabawna, klasyczna XIX-wieczna farsa francuska została wystawiona 17.08.1968 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Elblągu.

Przekład – Zofia Zawadzka, reżyseria – Zbigniew Kopalko, scenografia – Danuta Pogorzelska. Na zdjęciu kadr ze spektaklu. Fot. St. Dukiewicz.