Nieobozowa Akcja Letnia (NAL) w Elblągu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG VII-81/14 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Wypoczynek letni
  • Nieobozowa Akcja Letnia (NAL) w Elblągu
Data dodania: 10.05.2012

Autor zdjęcia : D. Bocian, W: Fotorelacje Elbląskie (kontynuacja wydawanej Miesięcznej Kroniki Fotograficznej) – lipiec – 1981 r. (Nr 7/81). Gdańsk, Wydaw.: Krajowa Agencja Wydawnicza. Format: 21 x 28 cm. Organizator Nieobozowej Akcji Letniej (NAL) troszczył się aby dzieci pozostające w mieście mogły ciekawie spędzać wakacje. Latem ZHP oraz Miejski Ośrodek Kultury zorganizował trzy duże imprezy pod nazwą „Święto Piegusa”. W tych dniach, w parkach i na boiskach odbyło się wiele ciekawych gier i zabaw dla dzieci. Pomysłowość, a także pomoc różnych instytucji i zakładów pracy w udostępnianiu komputerów, sprzętu i zaplecza finansowego wpływała na jakość spędzania wolnego czasu.