Niedźwiedź ; Oświadczyny ; Wesele – ulotka zwiastująca spektakle teatralne

Typ: DŻS Rok publikacji: 1993 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Czechow, Antoni
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Teatr w Elblągu - 20 w.
Data dodania: 02.11.2012

Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił na Małej Scenie w 1993 r. trzy jednoaktówki: "Niedźwiedź”, „Oświadczyny” oraz „Wesele” autorstwa Antoniego Czechowa. W „Niedźwiedziu” przedstawiony zostanie rozgniewany właściciel ziemski, który składa wizytę sąsiadce, upominając się o zwrot długu – konsekwencją czego będzie wielka kłótnia. W „Oświadczynach” widzimy nieśmiałego, młodego konkurenta, który odwiedzając wybrankę swego serca popada z nią i jej ojcem w gwałtowną sprzeczkę dotyczącą prawa własności do bezwartościowego kawałka ziemi. W „Weselu” widzowie zobaczą ucztę weselną i wiele komicznych scen związanych z zaproszonymi gośćmi, m.in. z komandorem-porucznikiem, którego przedstawiono jako generała i szlachcica. Reżyseria – Jan Skotnicki, scenografia – Teresa Darocha, opracowanie muzyczne – Wojciech Karpiński.