Neueste Sammlung auserlesener umd noch nie gedruckter Leichen-Predigten, Welche von angesehenen Gottesgelehtrten und andern […] Lehrern unserer Kirche itziger Zeit gehalten worden, Nebst einer Vorrede und Anhange […]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1761 Miejsce publikacji: Eisenach Autor:
  • Heusinger, Johann Christian Friedrich
Strony: [ 32 ]; 311; [ 9 ] Sygnatura: 92282 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Homiletyka - 18 w.
  • Homilie pogrzebowe - 18 w.
  • Kazania pogrzebowe i cmentarne - 18 w.
  • Liturgia chrześcijańska - 18 w.
  • Heusinger, Johann Christian Friedrich (1724-1795)
Data dodania: 04.08.2020

Wydany w 1761 roku w Eisenach, opatrzony przedmową i załącznikami  zbiór XVIII-wiecznych, wybranych i nigdy wcześniej nie drukowanych kazań pogrzebowych, cmentarnych, związanych z zagadnieniem śmierci człowieka. Autorem opracowania jest niemiecki pastor Johann Christian Friedrich Heusinger (1724-1795). Materiał przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją refleksję na temat życia i śmierci, ludzi zmagających się z trudnym okresem żałoby, stanowiący źródło inspiracji dla duszpasterzy szukających nowych kaznodziejskich ujęć problemu śmierci człowieka. Odniesienia biblijne zawarte w kazaniach pozwalają odnaleźć te fragmenty Pisma Świętego, które dotyczą tajemnicy odejścia z tego świata oraz połączyć doświadczenia codzienności ze słowem Bożym. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się również druga część publikacji wydana w 1762 roku, oznaczona sygnaturą 92282a.