Neue Bücher. Ein Bücherblatt für Volksbibliothekare

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1927-1932 Miejsce publikacji: Bonn Sygnatura: 010681 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie – 20 w.
  • Bibliotekarstwo - czasopisma - 20 w.
Data dodania: 21.09.2016

Niemieckie czasopismo przeznaczone dla bibliotekarzy bibliotek ludowych. Wydawane przez zrzeszenie zawodowe bibliotekarzy bibliotek ludowych (Freie Arbeitsgemeinschaft der Volksbibliothekare), ukazywało się w latach 1925-1932 (początkowo pod tytułem  „Neue Bücher. Ein Bücherblatt des <<Volksbuch>>” (termin „Volksbuch oznacza w szerszym znaczeniu popularne, narracyjne książki o pouczających, budujących treściach, w węższym natomiast – powieści, legendy, historie i anegdoty wydawane w szesnastym wieku. Czasopismo zawierało recenzję nowości wydawniczych, podzielonych na kategorie. Periodyk ukazywał się średnio co dwa miesiące (sześć numerów w ciągu roku), jego objętość wynosiła 2,5 arkusza wydawniczego (30-50 stron). Paginacja rosnąca w obrębie rocznika. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdują się numery z lat 1927-1932 (niekompletne).