Neptunalia w Krynicy Morskiej w 1979 - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Krynica Morska Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Krynica Morska - kultura - 20 w.
Data dodania: 04.12.2012

Neptunalia czyli pochód boga mórz Neptuna wraz ze swoją świtą, czasami chrzest morski oraz imprezy przygotowane w czasie wakacji w miejscowościach nadmorskich dla uatrakcyjnienia pobytu turystom. W 1979 r. organizatorzy Neptunaliów w Krynicy Morskiej przygotowali program imprez, przewidzianych do realizacji w dniach 23-30 czerwiec. Clou - (gwoździem programu) było powitanie Neptuna wieczorową porą oraz przemarsz jego morskiego orszaku plażą i ulicami Krynicy Morskiej. Następnie uroczyście przekazano władzę Neptunowi i bawiono się na Balu Neptuna. Z ciekawszych imprez, które się odbyły w tych dniach - można by wymienić noc sobótkową, spektakl - "Czapa czyli śmierć na raty", konkurs na budowle z piasku czy pokaz mody.