Nachrichten von der Königl. Gesellschaft der Wissenschaften zu Göttingen : Philologisch-historische Klasse. 1905, Heft 2

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1905 Miejsce publikacji: Göttingen Strony: 255; [2] k. Sygnatura: 010527 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Niemieckie czasopisma naukowe – 20 w.
  • Akademia Nauk w Getyndze
  • Biblia - Księga Machabejska
  • Atanazy Wielki (295-373)
  • Kalwin, Jan (1509-1564)
Data dodania: 26.08.2016

Niemieckie czasopismo naukowe – rozprawy getyńskiego Królewskiego Towarzystwa Naukowego (Königliche Gesellschaft der Wissenschaften zu Göttingen ), założonego w 1751 roku przez króla Wielkiej Brytanii Jerzego II będącego jednocześnie elektorem Hanoweru, jako Akademia Nauk w Getyndze (niem. Akademie der Wissenschaften zu Göttingen). W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się jeden numer tego periodyku – zeszyt 2 serii filologiczno-historycznej z 1905 r. Zeszyt zawiera trzy rozprawy – na temat wartości 2ej Księgi Machabejskiej (J. Welhausen), biskupa Aleksandrii św. Atanazego Wielkiego (e. Schwartz) oraz o zwróceniu się Jana Kalwina w stronę reformacji (K. Müller). Exlibris w formie pieczątki elbląskiego archiwisty i bibliotekarza Leonharda Neubaura (1847-1917).