Mysterium Sigillorum, Herbarum & Lapidum Oder: Vollkommenes Geheimniß derer Sigillen, Kräuter und Steine In der Cur und Heilung aller Kranckheiten, Schäden, Leibes- und Gemüths-Beschwerungen durch unterschiedliche Mittel ohne Einnehmung der Artzeney […]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1735 Miejsce publikacji: Erffurt,Frankfurt,Leipzig Autor:
  • Hibner, Israel
Strony: [ 8 ]; 178; [ 30 ] Sygnatura: MF/Sd/685 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Astrologia
  • Astronomia
  • Sposoby leczenia chorób
  • Podręcznik magicznego uzdrawiania
  • Hibner, Israel (1619-1668)
Data dodania: 13.06.2023

Mysterium Sigillorum, Herbarum & Lapidum …- wydane w 1735 roku najsłynniejsze dzieło matematyka, astronoma, astrologa i twórcy kalendarzy Israela Hibnera (1619-1668), w którym autor przedstawia sposoby leczenia wszelkich chorób, urazów, dolegliwości fizycznych i psychicznych różnymi środkami bez przyjmowania lekarstw. Jego praca nazywana była podręcznikiem magicznego uzdrawiania opartego m.in. na wpływie planet i ich interakcji z ziołami, korzeniami oraz różnorodnymi amuletami ochronnymi. Publikacja udostępniona przez Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.