Muzeum w Elblągu – wystawa fajansu wrocławskiego

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG VIII-79/11 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu - wystawa
  • Fajans wrocławski - wystawa
  • Fotografia
Data dodania: 01.12.2011

Autor zdjęcia : Dariusz Bocian, W : Miesięczna Kronika Fotograficzna : województwo elbląskie – sierpień – 1979 r. (Nr 8/79). Gdańsk, Wydaw. : Krajowa Agencja Wydawnicza. Redaktor wydania : W. Amerski. Format : 28 x 21 cm. Na zdjęciu wyroby wrocławskiej fabryki fajansów, które zaprezentowano na wystawie w muzeum elbląskim. Pokazano liczną grupę talerzy i kubków ze zdobnictwem o charakterze ludowym. Piękne malowane kwiaty, gałązki i obwódkowania dominowały na prezentowanych eksponatach. Otwarcie granic na rynek wschodni spowodowało eksport fajansu, głównie poza wschodnie granice.