Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu [fotografia]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1976 ? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
  • Fotografie
Data dodania: 05.10.2017

Na trzech zdjęciach - Muzeum w Elblągu z lat 70tych XX wieku oraz prezentowane w tym czasie wystawy. Muzeum otwarte w 1954 r. mieści się na terenie Podzamcza dawnego Zamku Krzyżackiego. Elbląski zamek nie przetrwał do dzisiejszych czasów, przetrwały jedynie fragmenty starych murów obronnych, fragmenty piwnic oraz budynek dawnej słodowni. Muzeum mieści się w dwóch budynkach: dawnej Słodowni, popularnie zwanej Podzamczem oraz w dawnym Gimnazjum. Nazwa pochodzi od Gimnazjum Miejskiego (XVI w.), które było jednocześnie pierwszym polskim gimnazjum humanistycznym. Powstało na terenie gdzie od 1458 roku znajdowały się zabudowania klasztoru Brygidek. Obecnie obiekt służy elbląskiemu muzeum.