Mühl-Ordnung : Der Ampstschreiber und andere Ambtspersonen sollen offt als müglichen in die mühlen gehen ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1663 Miejsce publikacji: [S.l.] Strony: [9] K. Sygnatura: Pol.7.III.1058 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Prusy Książęce - prawo - 17 w.
  • Porządek młyński - 17 w.
  • Młyny - wykaz - 17 w.
Data dodania: 27.11.2014

Porządek młyński dla Prus Książęcych. Zawiera m. in. specyfikację młynów w obwodzie natangijskim, oberlandzkim i sambijskim. W tekście ozdobny inicjał oraz winieta. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.III.1053-Pol.7.III.1059. Format bibliograficzny: 2. Pieczątki: 6, 10, 11, 12, 20, 21. Dawne sygnatury: GG.1. Zewnętrzne oznaczenia: NT. Krawędzie przycięte - nakrapiane; Typ oprawy (materiał) - papier; obleczenie – czarne ( marmurek); pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie przedarcia/ubytki; średnie zabrudzenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.