Motywy górskie w ekslibrisie – katalog

Typ: DŻS Rok publikacji: 1983 Miejsce publikacji: Szczawnica Strony: 6 K. Sygnatura: DŻS - Exlibrisy biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Znaki własnościowe
  • Ekslibrisy - tematyka
  • Góry - ekslibris - katalog
  • Muzeum Pienińskie w Szczawnicy - wydawnictwa
  • Binek, Roman
Data dodania: 15.07.2013

Muzeum Pienińskie w Szczawnicy wydało katalog z wystawyznaków książkowych obrazujących fragmenty gór (Alpy, Beskidy, Tatry), ludzi związanych z górami i góralszczyzną oraz instytucjami mającymi związek z górami (PTTK, Muzea, Skanseny itp). Motywy górskie w ekslibrisie pochodzą z kolekcji Romana Binka. Wśród plejady twórców którzy wykonali ekslibrisy z motywami gór byli m.in. Jan Hasso-Agopsowicz, Roman Binek, Alfred Gauda, Klemens Raczak, Vilmos Torro, Josef Weiser i in. W tekście zamieszczono dwa przykładowe ekslibrisy tematycznie związane z górami.