Motyw ptaków w ekslibrisach Juliusza Szczęsnego Batury

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Kraków Strony: 20 K. Sygnatura: DŻS - Exlibrisy biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Znaki własnościowe
  • Ekslibrisy - tematyka
  • Ptaki - ekslibrisy - katalog
  • Czosnyka, Józef Tadeusz
  • Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Krakowie - wydawnictwa
  • Szczęsny-Batura, Juliusz
Data dodania: 15.07.2013

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Kraków-Podgórze wydał album pt.: „Motyw ptaków w ekslibrisach Juliusza Szczęsnego Batury”. Polskim miłośnikom ekslibrisu zaprezentowano bibliofilski druk z motywami ptaków, wielkiego miłośnika przyrody (z wykształcenia matematyka) Juliusza Szczęsnego Batury z Augustowa. Na zdjęciu katalog zawierający wykaz jego 214 ekslibrisów, wykaz indywidualnych wystaw autorskich oraz spis 10 zaprezentowanych w albumie ekslibrisów (wszystkie wykonane w technice linorytu). Dokument z serii: Biblioteki Ekslibrisu XX wieku,opracowany przez Józefa Tadeusza Czosnykę.