Motyle są wolne (Butterflies are free) - program teatralny

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Olsztyn Autor:
  • Gershe, Leonard
Strony: 16, [2] + obwol. Sygnatura: DŻS - XV.6 - programy teatralne biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Program teatralny - 20 w.
  • Teatr w Elblągu 20 w.
  • Elbląg - historia - 20 w.
Data dodania: 19.11.2012

"Motyle są wolne" to przede wszystkim świetnie napisana komedia sentymentalna - mimo nie tak zabawnej historii niewidomego chłopaka, który za wszelką cenę stara się normalnie żyć. Najważniejsze w sztuce jest to, że zmienia ludzkie myślenie o kalectwie. W komiksowym skrócie udowadnia, że człowiek może i ma prawo zmienić swoje opinie, poglądy, a co za tym idzie – życie. Istotne bowiem jest to, by ludzki umysł był wolny jak motyle, a nie ciasno zamknięte jak ich poczwarki. Teatr im. Stefana Jaracza w Elblągu wystawił sztukę Leonarda Gershe „Motyle są wolne” w dniu 23.10.1975 r. Reżyseria - Krzysztof Rościszewski, scenografia – Antoni Tośta, muzyka – Piotr Moss. Projekt graficzny obwoluty (także plakatu) – Bożena Jankowska.