Monumenta amoris ac doloris, in obitu viri...Casparis Joannis Krackii... ; Traur- und Liebeß- Pflicht, welche dem...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1686 Miejsce publikacji: Dantisci Strony: [6] K. ; [12] K. Sygnatura: Pol.7.II.1775 ; Pol.7.II.1776 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Druk funeralny - 17 w.
  • Kazania i homilie - 17 w.
  • Panegiryk
Data dodania: 27.11.2013

Dwa druki żałobne dedykowane zmarłemu 31 sierpnia 1685 w Starych Szkotach kolo Gdańska tczewskiemu rajcy Casparowi Johannowi Krackowi. Druk zawiera epitafia, treny i panegiryki różnych autorów poświęcone zmarłemu jako „pomniki miłości i bólu”. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1773-Pol.7.II.1780. Dawne sygnatury druku: U.7.Misc2. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy druku – półpłótno (czarny marmurek); okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie zacieki/zaplamienia/zagniecenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.