Monographien deutscher Städte. Dartsellung deutscher Städte und ihrer Arbeit in Wirtschaft, Finanzwesen, Hygiene, Sozialpolitik und Technik herausgegeben von Erwin Stein […] Band XXVI Hagen (Westf.)

Typ: Książka Rok publikacji: 1928 Miejsce publikacji: Berlin -Friedenau Autor:
  • Stein, Erwin - wyd.
Strony: XII; 428 Sygnatura: KD.7 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Monografie miast - 20 w.
  • Monografia miasta Hagen - 20 w.
  • Nadrenia Północna - Westfalia
  • Hagen - regionalia
  • Hagen - stare fotografie
  • Stein, Erwin
Data dodania: 06.06.2023

Wydana w 1928 roku w monografia położonego w kraju związkowym Nadrenia Północna - Westfalia miasta Hagen, które ze względu na swoje położenie geograficzne na pograniczu Zagłębia Ruhry i Sauerland Hagen jest również znane jako „brama do Sauerland”. Ilustrowana bogatym materiałem fotograficznym i uzupełniona obszerną częścią reklamową publikacja jest pracą zbiorową pod redakcją Erwina Steina. Opracowanie wydano jako XXVI tom wielotomowej serii monografii miast niemieckich. Materiał prezentuje m.in. : charakterystykę środowiska geograficznego oraz krajobrazu miasta i najbliższych okolic; zagadnienia rozwoju tkanki miejskiej, jej układu przestrzennego i urbanistycznego; analizę przebudowy przestrzennej i funkcjonalnej, charakterystykę przemysłu, handlu i rzemiosła; kwestie kształtowania funkcji społecznych i kulturowych miasta; opis życia kulturalnego; kwestie komunikacji i transportu, zagadnienia opieki socjalnej, kwestie zarządzania i finansów miejskich etc.