Modus legendi abbreviaturas in utroque iure

Typ: Inkunabuł Rok publikacji: 1488 Miejsce publikacji: Louvain Strony: [33] K. Sygnatura: Inc.III.9 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Schussenried, Werner von (ok.1204 -)
  • Prawo kanoniczne
  • Teksty łacińskie
Data dodania: 25.11.2015

Traktat z dziedziny prawa został po raz pierwszy opublikowany w 1475, był regularnie drukowany, m.in. w Paryżu i Niemczech. [Prawdopodobny autor - Werner von Schussenried]. Tekst wydany w Leuven (Belgia) przez drukarza Aegidiusa van der Heerstraten (aktywny w latach 1485-1488). Tekst dwuszpaltowy. W tekście marginalia naprowadzające na ważniejsze tematy oraz poprawność odczytu prawa. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Inc.III.8-Inc.III.9. Format 2°. Dawne sygnatury: G4. Pieczątki: 4, 10, 11, 16. Krawędzie przycięte - barwione. Typ oprawy (materiał) – brązowa skóra (tłoczenia ślepe); okładziny - deski; niewielkie ubytki spowodowane przez owady; rozległe uszkodzenia grzbietu; uszkodzenia kapitałek; brak zapinek oraz łańcucha. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.