Mirosław Dziewiałtowicz : rzeźbiarz ze Starego Siedliska – folder

Typ: DŻS Rok publikacji: XX w. Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Stare Siedliska - plenery interdyscyplinarne
  • Sztuka ludowa - wystawa
Data dodania: 13.09.2012

Mirosław Dziewiałtowicz ze Starego Siedliska od 1985 roku systematycznie organizuje interdyscyplinarne plenery pt.” Siedem tłustych dni na rzecz wsi”, za każdym razem gromadzące malarzy, rzeźbiarzy, poetów, muzyków i tych wszystkich którzy przejęci są kulturą ludową. W Starym Siedlisku stworzył wyjątkowy dom i wyjątkowe miejsce do twórczej pracy. W ostatnich latach plenery nabrały międzynarodowego wymiaru a to za sprawą gości z Rosji, Litwy, Białorusi i Hiszpanii. Sam autor w swoich rzeźbach nawiązuje do wydarzeń z codziennego życia, do historii, która dzieje się tu i teraz. Początkowo była to rzeźba ludowa, następnie przeistoczyła się w rzeźbę profesjonalną.