Mieszkańcy Miasta Elbląga! - wiec organizowany z okazji Święta Odrodzenia 22 lipca 1979 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Wojewódzka Rada Narodowa w Elblągu
  • Front Jedności Narodu w Elblągu
Data dodania: 27.11.2012

Miejski Komitet Frontu Jedności Narodu w Elblągu wydał w 1979 r. zaproszenie w formie składanego afisza, zapraszający mieszkańców miasta do wzięcia udziału w wiecu organizowanym z okazji Święta Odrodzenia Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Impreza miała się odbyć 22 lipca o godz. 17 na Placu Zgromadzeń Ludowych obecnie (Plac Konstytucji). Do zaproszenia dołączony został program ważniejszych uroczystości i imprez organizowanych w Elblągu z okazji Święta Odrodzenia 22 lipca. Według programu obchody miały się zacząć 19 lipca uroczystą sesją Wojewódzkiej Rady Narodowej (WRN) i Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu (WK FJN) oraz Miejskiej Rady Narodowej i Miejskiego Komitetu FJN w sali Teatru Dramatycznego. Radni Rad Narodowych spełniali rolę "terenowych przedstawicieli państwa" obecnie podobne funkcje pełnią posłowie do Sejmiku Wojewódzkiego jako "samorządu". Koniec imprez miał nastąpić 22 lipca a praktycznie wszystkie były festynami rodzinnymi lub turniejami sportowymi. W dniach 25-29.07.1979 r. odbył się jeszcze Międzynarodowy turniej o Puchar Manifestu Lipcowego Krajów Demokracji Ludowej (krajów socjalistycznych). Egzemplarz będący w posiadaniu Biblioteki Elbląskiej przy drukowaniu odbił ponownie na "odwrociu".