Miejska Rada Przyjaciół Harcerstwa w Elblągu - dyplom

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS – VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - organizacje - 20 w.
  • Związek Harcerstwa Polskiego w Elblągu - 20 w.
  • Miejska Rada Przyjaciół Harcerstwa w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 31.10.2017

Biblioteka Elbląska posiada i udostępnia na swoich stronach internetowych, kilkanaście dokumentów związanych z działalnością Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego w Elblągu. Jeden z nich dotyczy drużyn harcerskich, biorących udział w corocznych działaniach Harcerskiej Akcji Letniej (HAL). Jest to ozdobny dyplom skierowany do harcerzy, z podziękowaniami za zorganizowanie HAL w 1976 roku. Komitet Miejski Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Elblągu w osobie Sekretarza Klemensa Borharda oraz Wiceprezydent Miasta Elbląga w osobie Michała Oliwieckiego dziękując harcerzom za ich pracę, zapraszają ich do podobnych działań w roku następnym 1977. Obaj panowie reprezentowali i kierowali organizacją o nazwie Miejska Rada Przyjaciół Harcerstwa w Elblągu, w ramach której wystosowano ten dyplom.