Międzynarodowa Wystawa Ekslibrisów: Columbus Voyage – katalog

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Kraków Strony: 16, [1] Sygnatura: DŻS - Exlibrisy biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Znaki własnościowe
  • Ekslibrisy - tematyka - katalog
  • Kolumb, Krzysztof (1451-1506)
  • Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Krakowie - wydawnictwa
  • Czosnyka, Józef Tadeusz
Data dodania: 05.07.2013

W dniach 10.10.1992 r. – 13.11.1992 r. w Galerii Ekslibrisu Dzielnicowego Ośrodka Kultury Kraków-Podgórze odbyła się czternasta, ciekawa wystawa „Columbus Voyage”. Na zdjęciu widoczny katalog opracowany przez Józefa Tadeusza Czosnyka.Wystawa liczyła 153 eksponaty wystawione przez 69 artystów z Polski, Rumunii, Łotwy, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu. Wystawione prace to ekspozycje pokonkursowe pt.: „W 500 rocznicę odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba”. Wśród prezentowanych twórców znaleźlisię m.in.: Vladimir Pechar, Wasilij Leonienko, Balint Kosa, Ludmiła Karpacka, David Bekker i in.