Mieczysław Okoński - Wystawa Malarza Amatora w Spółdzielczym Domu Kultury w Malborku - folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Okoński, Mieczysław (1916-1985)
  • Malarstwo
  • Malbork - życie kulturalne - 20 w.
Data dodania: 17.01.2013

Wojewódzka Rada Związków Zawodowych w Elblągu, Towarzystwo Miłośników Zabytków i Kultury Ziemi Malborskiej, Spółdzielczy Dom Kultury w Malborku także Miejski Dom Kultury w Malborku zorganizowały wystawę prac Mieczysława Okońskiego plastyka - amatora. Do wystawy przygotowano również folder z czarno-białymi fotografiami bardzo złej jakości, przybliżający sylwetkę artysty. Wystawę - "Nigdy Więcej..." otwarto w listopadzie 1977 r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Malborku. Autor urodził się w 1916 r. po wojnie zajmując się akcją repatriacyjną na Śląsku i dopiero w latach 60-tych osiadł na stałe w Malborku. Jego prace wielokrotnie nagradzano na konkursach malarzy - amatorów. Oprócz tego dokumentu w naszych zbiorach bibliotecznych znajdziemy zaproszenie na tę imprezę.