Methodi conciliandarum sectarum in medicina discrepantium, sectio prima...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1648 Miejsce publikacji: Regiomonti Autor:
  • Keppler, Ludwig
Illustracje: 1 il., [17] tabl. Strony: [14] K. Sygnatura: Pol.7.III.175 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Kepler, Ludwig (1607-1663)
  • Medycyna - historia - 17 w.
  • Konwencjonalne metody leczenia - 17 w.
  • Niekonwencjonalne metody leczenia - 17 w.
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 23.10.2014

T. 1. Metody stosowane w medycynie. Konwencjonalne i niekonwencjonalne metody leczenia, powiązanie nauki z teologią, kabałą, czarami, matematyką etc. Tekst opracowany przez Ludwiga Kepplera (1607-1663) (syn słynnego uczonego Johannesa), królewieckiego medyka (w latach 1626-1629 studiował medycynę w Tybindze). Druk zawiera 1 ilustrację oraz 17 tablic-schematów. Karta tytułowa w ozdobnej ramce z motywem roślinnym. W tekście dedykacja Danieli Beckherusa. Format bibliograficzny: 2. Pieczątki: 7, 10, 11, 12. Dawne sygnatury: W.1. Zewnętrzne oznaczenia: NT. Krawędzie przycięte; typ oprawy (materiał) - papier; obleczenie – koloru niebieskiego; okładziny - brak (oprawa miękka); znaczne zabrudzenia; brak zacieków/zaplamień. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.