Meritum Jesu Christi ΘeanΘpΏΠoy (theanthropou)...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1677 Miejsce publikacji: [Wittenbergae] Autorzy:
  • Meisner, Johann
  • Simon, Johann
Strony: [20] K. Sygnatura: Pol.7.II.2588 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, lat Hasła kluczowe:
  • Meisner, Johann (1615-1681)
  • Antropologia
  • Jezus Chrystus - rozważania religijne
  • Dysputacja
Data dodania: 08.01.2014

Dyskurs teologiczny z antropologii religijnej (o zasługach Jezusa Chrystusa). Debatę, która odbyła się w październiku 1667 r. prowadził teolog luterański Johann Meisner (1615-1681). Oponentem w debacie był Johann Simon. Dawne sygnatury druku: R.5. Misc.5. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; krawędzie – barwione; wysunięcie pojedynczych kart lub składek; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druki współoprawne (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2578- Pol.7.II.2620.