Memorabilium duorum anni 1700, iubileum romanum 1700, deo juvante et adsistente...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1700 Miejsce publikacji: Regiomonti Autor:
  • Schultz, Johann Philipp
Strony: 44 Sygnatura: Pol.7.II.1752 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Rozprawa naukowa - 16 w.
  • Druk teologiczny - 16 w.
Data dodania: 12.09.2013

Tekst rozprawy teologicznej autorstwa elblążanina Johanna Philippa Schulza na temat pierwszego roku jubileuszowego ogłoszonego w 1300 r. przez papieża Bonifacego VIII. Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był Gottfried Wegner, wykładający w Królewcu teologię. Druk dedykowany elbląskim rajcom i patrycjuszom, m.in. burgrabiemu Helwingowi, scholarsze Stiemerowi, wiceprezydentowi Ramseyowi i protoscholarsze Meienreisowi. Na końcu tekstuautor podał spis ważniejszych wydarzeń od 1300–1655 roku. Oprawa druku – miękka (beżowa).  W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.