Meditatio paschalis de apparitionibus christi in Academia Ienensi proposita

Typ: Stary druk Rok publikacji: [1711] Miejsce publikacji: Jenae Strony: [8] K. Sygnatura: Pol.7.II.3877 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Druk teologiczny - 18 w.
  • Pascha (Wielkanoc)
  • Modlitwa - rozważania religijne
Data dodania: 20.01.2014

Propozycja medytacji na okoliczność Wielkanocy (czas szczególny, sprzyjający medytacjom i gruntownym zmianom przekonań). Na końcu tekstu znak L.S. (locus sigili) - miejsce na pieczęć, oraz rok MDCCXI. (1711). Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.3871- Pol.7.II.3892. Pieczątki w druku: 7,10,11. Dawne sygnatury druku: U.7.Misc.6. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – brązowy marmurek; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; niewielkie zabrudzenia; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.