Materiały na Wojewódzką Konferencję Sprawozdawczo-Wyborczą Związku Młodzieży Socjalistycznej - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 51, [3] Sygnatura: DŻS - VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Partie Polityczne - 20 w.
  • Organizacje i stowarzyszenia - 20 w.
  • Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Elblągu
Data dodania: 24.05.2013

Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Socjalistycznej (ZW ZMS) w Elblągu przygotował Materiały na Wojewódzką Konferencję Sprawozdawczo-Wyborczą ZMS druk ukazał się pod datą 28.02.1976 r. Taką samą datę ma druk znajdujący się zbiorach Biblioteki Elbląskiej pod nazwą "Program Działania Związku Młodzieży Socjalistycznej - broszura". Z treści druku dowiadujemy się, że materiały sprawozdawcze dotyczą okresu od lipca 1975 r. do lutego 1976 r. We wstępie przedstawiono w nich wykaz osobowy 54-o osobowego Plenum ZW ZMS wybranego 01.07.1975 r., wykaz 11-o osobowego Prezydium ZW ZMS, wykaz 7-o osobowej Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej oraz 5-o osobowego Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego. Przedstawiono także tematy które poruszano w trakcie trzech posiedzeń plenarnych ZW ZMS, także wyjazdowych. Pracę i program Związku na szczeblu wojewódzkim realizowały komisje i zespoły działające przy Radzie Wojewódzkiej Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej. Następnie omówiono rozwój liczebny ZMS oraz kampanię sprawozdawczo-wyborczą, podkreślając w tej ostatniej słabe realizowanie programów ideowo-kształceniowych, kiepskie przygotowanie propagandowe (gablotki i radiowęzły), jednostek partyjnych w zakładach pracy. Także poddano ocenie działalność ideowo-kształceniową wraz z działalnością społeczno-produkcyjną młodzieży. W ramach materiałów znalazły się tam też informacje o działalności kulturalno-oświatowej i działalności Komisji Sportu, Turystyki i Wychowania Obronnego. W partii działał również Wojewódzki Ośrodek Społeczno-Prawny odpowiedzialny za kształtowanie w młodym pokoleniu postaw społecznych, które charakteryzowały się świadomym poszanowaniem prawa.