Materiały Na Walne Zgromadzenie Założycieli Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Elblągu - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], 5, 1, 11, 2, 2, 4 Sygnatura: DŻS - VI.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Elbląg - transport - 20 w.
  • Spółdzielczość - 20 w.
  • Organizacja pracy - 20 w.
  • Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Elblągu
Data dodania: 18.07.2013

W marcu 1977 r. podczas Walnego Zgromadzenia Założycieli (WZP) w Elblągu powstała Spółdzielnia Transportu Wiejskiego (STW). Obsługująca jednostki gospodarcze zrzeszone Wojewódzkim Związku Gminnych Spółdzielni (WZGS) "Samopomoc Chłopska" obejmując swoim zasięgiem teren nowo powstałego ( w 1975 r.) województwa elbląskiego w kilku oddziałach. W ramach organizowania spółdzielni przygotowano szereg materiałów wykorzystanych podczas obrad walnego zgromadzenia założycieli. Dokument kiepskiej jakości w formie biuletynu z kserowanego maszynopisu, w którym każdy z druków numerowany był osobno wraz ze spisem treści. Znalazły się w nim m.in. porządek obrad, regulamin WZP, projekt uchwały w sprawie założenia STW w Elblągu datowany na 30.03.1977 r. i jej statut. Ponadto przygotowano na obrady program działania STW na rok 1977 oraz regulamin Rady Nadzorczej. Założyciele przyjęli jednocześnie pod obrady projekt uchwały w sprawie przejęcia majątku od Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Gdańsku pod którą mieli się podpisać Sekretarz WZP jak i Przewodniczący WZP. Kwestia Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Elblągu, poruszana była na kilku drukach znajdujących się w zbiorach Biblioteki Elbląskiej.