Materiały na konferencję naukowo-techniczną nt: "Odwadniające Przepompownie Melioracyjne" - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 136, Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - rolnictwo - historia - 20 w.
  • Rolnictwo - melioracja - 20 w.
  • Naczelna Organizacja Techniczna Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych Sekcja Główna Wodno-Melioracyjna Oddział w Elblągu - wydawnictwa
Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 28.06.2013

Opis dokumentu

Naczelna Organizacja Techniczna, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych, Sekcja Główna Wodno-Melioracyjna Oddział w Elblągu zorganizował w kwietniu 1981 r. w Elblągu konferencję naukowo-techniczną - "Odwadniające przepompownie melioracyjne". Do niej przygotowano materiały, na okładce zewnętrznej zadrukowanej na czerwono i wewnętrznej zaznaczono "do użytku służbowego", znalazła się treść wygłoszonych referatów. Dokument był kserowanym, numerowanym maszynopisem niewielkiego formatu A - 5 w nieco sztywniejszych okładkach papierowych. Referaty zawierały zarówno część opisową jak i potrzebne dane, tabele, czarno-białe rysunki i schematy oraz wykazy wykorzystanej literatury. W druku znalazło się sześć referatów inżynierów teoretyków i inżynierów praktyków, przeważnie z Gdańska po jednym z Elbląga, Krakowa i Wrocławia. Pierwszy referat mgr inż. Zygmunta Bonieckiego i inż. Mariana Romańczuka dotyczył "Projektowania pompowni odwadniających na Żuławach Wiślanych". Drugi referat inż. Henryka Chmielewskiego przedstawiał "Problemy związane z wykonawstwem pompowni melioracyjnych". W trzecim inż. Jerzy Wojdyło przybliżył "Analizę kosztów oraz zasad eksploatacji stacji pomp na trenie Żuław Wiślanych w zależności od wielkości polderów i typów zainstalowanych agregatów". W następnym zespół naukowców w składzie prof. dr hab. inż. Władysław Bala, dr. inż. Lech Chodacki, dr inż. Marek Łokas i mgr inż. Franciszek Wróbel zanalizował "Niezawodność techniczną pompowni melioracyjnych". A w kolejnym referacie mgr inż. Tadeusz Jagodziński rozpatrywał "Niektóre problemy sterowania przepompowni na polderze Fiszewka - S". W ostatnim referacie ponownie zespół inżynierów w składzie doc. dr. inż. Donat Dejas, dr inż. Andrzej Reinhard i dr inż. Władysław Trzeciak opracował "Nowoczesne rozwiązania w zakresie automatycznego sterowania agregatami pompowni, pomiaru natężenia przepływu oraz mechanizacji prac w przepompowniach melioracyjnych".