Materiał informacyjny dla kandydatów na radnych Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu w kadencji 1978-1981 - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 21 Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Budżet - planowanie - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa w Elblągu - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu - historia
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 06.11.2012

Urząd Miejski w Elblągu wydał styczniu w 1978 r. biuletyn - materiał informacyjny dla kandydatów na radnych Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu w kadencji 1978-1981. Materiał zawierał informacje społeczno-gospodarczego rozwoju miasta Elbląga w latach 1974-1977 a także program aktualnego planu pięcioletniego (do 1980r.). Informacje podzielono na 11 zagadnień ekonomiczno-społecznych, ostatni rozdział traktował o wnioskach i postulatach ludności. Sugerowano w nich m. in. usprawnienie komunikacji miejskiej, budowę szkoły muzycznej, dworca PKS, Domu Dziecka, obwodnicy kolejowej jak również odbudowę Centralnej Biblioteki przy ulicy Wigilijnej (obecnie Św. Ducha).