Marienburger Kreisblatt : Organ des Königlichen Landraths-Amtes, 1850-1877

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1863-1877 Miejsce publikacji: Marienburg Sygnatura: czasopismo biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 19 w.
  • Malbork - czasopisma regionalne - 19 w.
  • Ogłoszenia kościelne
Data dodania: 16.01.2017

"Marienburger Kreisblatt: Organ des Königlichen Landraths-Amtes" - biuletyn wydany przez starostwo w Malborku, w oficynie M. Kantera. Na łamach gazety ukazywały się m. in. oficjalne obwieszczenia landratury, zarządzenia, ogłoszenia kościelne (w tym kierowane do proboszczów wszystkich parafii w Prusach) oraz ogłoszenia prywatne i reklamy. Biblioteka Elbląska posiada kilka numerów z lat 1850-1877 (niekompletne). Numery z lat 1850-1860 wychodziły pod innym tyt.: "Kreis-Blatt des Königlichen Landraths-Amtes zu Marienburg". Pierwsze gazety w Malborku ukazały się w 1827 roku. Zaczęła ukazywać się gazeta „Marienburger Zeitung”, która w 1849 r. zmieniła nazwę na „Marienburger Zeitung und Kreisblatt”. „Marienburger Kreisblatt” oddzielił się od gazety w 1897 r. i aż do 1934 r. ukazywał osobno.