Marian Krzaklewski w Elblągu – zdjęcia

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1999 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: kolekcja - 3 zdjęcia Sygnatura: DŻS - VII.1.1 - Solidarność biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • NSZZ "Solidarność" w Elblągu
Data dodania: 31.01.2013

Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach dokumentów życia społecznego posiada liczne zdjęcia, m.in. z obchodów, uroczystości, imprez okolicznościowych, wystaw oraz innych ważnych wydarzeń, mających miejsce w regionie. Jedna z kolekcji zdjęć prezentuje wizytę polskiego polityka, działacza związkowego, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w latach 1991–2002 Mariana Krzaklewskiego. W trakcie wizyty gościł m.in. w dawnym „Zamechu” (od 1999 r. –ABB Zamech Ltd) oraz złożył wieniec pod pomnikiem Ofiar Grudnia. Prezentowane dokumenty pochodzą z archiwum przekazanego w darze Bibliotece Elbląskiej przez NSZZ „Solidarność” Elbląg.