Mandat Delegata Wojewódzkiej Rady Związków Zawodowych w Elblągu - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - organizacje - 20 w.
  • Wojewódzka Rada Związków Zawodowych w Elblągu
  • Wojewódzka Rada Związków Zawodowych w Elblągu - wydawnictwa
Data dodania: 05.12.2017

W 1976 roku Wojewódzka Rada Związków Zawodowych (WRZZ) w Elblągu przygotowała I Międzyzwiązkową Konferencję Sprawozdawczo Wyborczą Wojewódzkiej Rady Związków Zawodowych w Elblągu. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się zaproszenie na te wybory. Dodatkowym drukiem na I Międzyzwiązkową Konferencję, znajdującym się także w naszym posiadaniu jest mandat delegata. Druk posiada puste miejsca na numer indywidualny delegata oraz Imię i Nazwisko Towarzysza. Niżej znajduje się miejsce na pieczęć i podpis organizatora. Jeszcze niżej znajduje się puste miejsce na wypełnienie daty dziennej we wrześniu 1976 roku. Na części wewnętrznej znajduje się cytat Edwarda Gierka przywódcy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR) - "Szczególna rola w budownictwie socjalizmu w naszym kraju przypada ruchowi zawodowemu, jako reprezentantowi interesów ludzi pracy, jako współorganizatorowi ich wysiłku produkcyjnego, jako szkole obywatelskiej aktywności i zaangażowania".