Maciej Świeszewski - Wystawa Grafiki w Laboratorium Sztuki Galerii El - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1974 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 20 w.
  • Grafika - wystawa - 20 w.
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
Data dodania: 22.01.2013

Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu, przy ulicy Linki 6 było twórcą wystawy grafiki gdańskiego artysty Macieja Świeszewskiego ur. w 1950 r. w Sopocie. Grafik był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (PWSSP) obecnie (Akademia Sztuk Pięknych)w Gdańsku, która ukończył w 1976 r. w pracowni Malarstwa prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1990-1993 dzierżył stanowisko Dziekana Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku, rok później otrzymał tytuł profesora. Pełni obecnie funkcję kierownika Katedry Malarstwa w Gdańskiej ASP, jest także wiceprezesa fundacji Daniela Chodowieckiego (Akademia der Kunste, Berlin). W ramach wystawy przygotowano afisz z którego wynika, iż otwarto ją 20.12.1974 r. i była czynna w godz. 10.00-15.00.