Łysa śpiewaczka - zaproszenie na spektakl teatralny

Typ: DŻS Rok publikacji: 1985 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Ionesco Eugène
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - teatr - 20 w.
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Druk akcydensowy
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
Data dodania: 09.11.2012

Teatr Dramatyczny w Elblągu zaprasza 20.05.1985 r. na sztukę mistrza absurdu - Eugene’a Ionesco:„Łysa śpiewaczka”. W sztukach teatru absurdu nie ma klasycznej i tradycyjnej perypetii - czego przykładem jest wystawiana sztuka. Nie opowiada żadnej historii, nie ma w niej więc tradycyjnego trzystopniowego układu perypetii (tj. zawiązania konfliktu, jego kulminacji i zakończenia), nie ma natężenia napięcia dramatycznego, nie ma też bohaterów, gdyż występujące tam małżeństwa, to anty-bohaterowie: istoty bez celów życiowych, pozbawione marzeń i trosk życia codziennego. Warto również zaznaczyć, że tytułowa postać "łysa śpiewaczka" nie występuje na scenie, wspomina ją jedynie w rozmowie Strażak. Na zdjęciu imienne zaproszenie na spektakl dla Pani Bożenny Janikowskiej.