Łosowski Alfons: rzeźba, malarstwo – folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1973 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 4 K. Sygnatura: DŻS - XV.4 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Łosowski, Alfons (1913-1988)
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
  • Sztuka współczesna - wystawa
Data dodania: 04.12.2012

Laboratorium Sztuki Galeria EL w Elblągu wydało folder przedstawiający artystę Alfonsa Łosowskiego (1913-1988). Rysownik, malarz i rzeźbiarz był artystą o dużym dorobku twórczym. Rzeźbił w kamieniu (tworzywo twarde: granit i bazalt) i drewnie (grusza, czereśnia, akacja, dąb, wiąz i jesion). Łosowski zajmował się również malarstwem. Był zafascynowany morzem - tworzył pejzaże poświęcone tej tematyce. W swojej twórczości nawiązywał do rzeźby starożytnej: etruskiej, babilońskiej, egipskiej i hinduskiej (najchętniej rzeźbił głowy dziewczęce i kobiece). Artysta był laureatem wielu wyróżnień i nagródkrajowych i zagranicznych. Folder zawiera krótki biogram artysty oraz kilku zdjęć prac biorących udział w wystawie, która miała miejsce od października do grudnia 1973 roku w Galerii EL.