Loci communes juris Caesarei, Pontificii et Saxonici, primum per Brunorum a Sole, compendii resolutorii nomine ex jure ..

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1607 Miejsce publikacji: Jenae Autor:
  • Schultes, Jakob
Strony: [54], 1190 [łamy] Sygnatura: Pol.7.III.108 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Schultes, Jacob (1571-1629)
  • Priuli, Lorenzo (1489-1559)
  • Prawo - historia
Data dodania: 20.11.2014

Kompendium wiedzy z zakresu prawa opracowane przez elbląskiego prawnika Jacobusa Schultesa (1571-1629), przeznaczone dla prawników, konsulów, sędziów oraz zwykłych czytelników. Autor wzorował się na pierwszym wydaniu prawa powszechnego, włoskiego prawnika z Wenecji Brunoro a Sole. Druk dedykowany: Christophorus-Carolus de Brandenstein. [Na karcie z dedykacją widnieje herb -lis z gęsią w pysku. Lis wpisany w tarczę otoczoną motywami roślinnymi (labry)]. W dalszej części druku wspomnienie o najwyższym urzędniku doży weneckim Lorenzo Priuli (1489-1559). Druk w układzie alfabetycznym, dwukolumnowym, paginacja na obu stronach (łamy), uzupełniony indeksami. W tekście ozdobniki drukarskie: inicjały, winiety. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.III.108 - Pol.7.III.109. Format bibliograficzny: 2. Pieczątki: 1, 10, 12, 18. Dawne sygnatury: H.4. Zewnętrzne oznaczenia: DT. Krawędzie przycięte – nakrapiane. Typ oprawy (materiał) – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; brak wszystkich wiązań (ślady po zielonych taśmach); niewielkie deformacje; niewielkie zacieki/zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.